کاشت مو چیست

کاشت مو چیست

کاشت مو روشی است مطمئن برای درمان کم مویی و ریزش مو که باعث پرپشتی موها خواهد شد. رفع ریزش مو و کاشت مو به تکنیک جراحی گفته می‌شود که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهدا کننده به ناحیه در حال ریزش و یا خالی از مو برده می‌شوند. کاشت مو یک عمل سرپایی است که نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می گیرد. در کاشت مو واحدهای فولیکولی مو را از ناحیه اهدا کننده مو جدا می کنند و به ناحیه ی دریافت کننده انتقال می دهند.

بهترین دکتر کاشت مو

بهترین دکتر کاشت مو معمولا ناحیه ی اهدا کننده مو پشت سر و ناحیه ی دریافت کننده ناحیه ی طاس سر را بررسی می کند. موهایی که کاشته شده اند تا ۲ هفته رشد خواهند کرد. این نشان می دهد که پیوندها با موفقیت انجام شده است. در هر پیاز مو ۱ تا ۴ رشته مو رشد خواهد کرد. امروزه در پیشرفته ترین روشهای کاشت مو، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. نتیجه این کار ظاهر طبیعی تر موهای کاشته شده خواهد بود. این روش کاشت Follicular Unit Transplantation و یا بصورت کوتاه شده FUT نامیده می‌شود.

کاشت مو چیست

کاشت مو

ترمیم مو یا کاشت مو 

بعد از انجام عمل کاشت مو یکسری کارها برای حفاظت از منطقه دریافت کننده گرافت‌های کاشت مو باید انجام شود. باید منطقه‌ای که کاشت مو در آن صورت گرفته است را از نور خورشید دور کرد. تا دو روز موها را نباید شستشو داد . اما بعضی از جراحان به بیماران خود پیشنهاد می‌کنند روز بعد از جراحی از شامپو استفاده کنند. این بسته به نوع جراحی و پزشک شما دارد . استفاده از شامپو بسیار مهم است چون باعث جلوگیری از دلمه بستن زخم در اطراف مو خواهد شد. در ۱۰ روز اول، تقریباً تمامی موهای کاشته شده، بواسطه تغییر محلی که داشته‌ اند آسیب‌ پذیر می‌شوند و ریزش خواهند داشت. این امری کاملاً طبیعی است. بعد از ۲ تا ۳ ماه موهای جدیدی از فولیکولهای جابجا شده شروع به شکل گیری می‌کنند و در طول ۶ تا ۹ ماه بعدی به ضخیم شدن ادامه می‌دهد.

خلاصه
تاریخ نطر دهی
متن نظر
بهترین مشاوره اینترنتی کاشت مو
امتیاز نظر دهی
51star1star1star1star1star