ترمیم مو یا درمان ریزش مو

موی-طبیعی-در-ترمیم-مو
ترمیم مو با موی طبیعی انسان
اکتبر 2, 2017
ترمیم-مو
تکنیکهای جدید ترمیم مو
اکتبر 14, 2017
نمایش همه

ترمیم مو یا درمان ریزش مو

ترمیم-مو-یا-درمان-ریزش-مو

ترمیم-مو-یا-درمان-ریزش-مو

ترمیم مو یا درمان ریزش مو

طبق تجربه بسیاری از پزشکان علت انواع ریزش مو در مردان و بانوان علت هورمونی و ژنتیکی می باشد و احتمالاً باعث ریزش موهای جلو و کف سر می شود. ریزش مو و کچلی از جمله عارضه هایی است که برای هر فردی به وجود می آید اما این امر به میزان زیادی در مردان روی می دهد. شایع ترین نوع ریزش مو، ریزش موی وراثتی است. در این نوع ریزش مو، موها بی وقفه می ریزند و این ریزش مو با گذشت زمان و افزایش سن بیشتر خواهد شد. در درمان ریزش مو، پیدا کردن علت آن بسیار مهم است. درصورتیکه مشکل ریزش مو به دلیل بیماری خاصی ایجاد شده باشد، درمان آن بیماری لازم برای درمان ریزش مو لازم است. استفاده از روشهای کمکی نیز مانند ترمیم مو با موی طبیعی انسان ، می تواند اساسی ترین و بهترین راه درمان باشد. روش ترمیم مو می تواند جبران‌کننده هر نوع ریزش مو باشد.

علل ریزش مو

مشکلات تیروئید می تواند یکی از علل مهم ریزش مو باشد. پرکاری تیروئید باعث ریزش مو می شود که اگر درمان شود رویش موها نیز مجددا شروع می شود. مورد دوم ریزش مو بارداری است. در بارداری و زمان زایمان، هورمون ها در حال نوسان هستند. این ریزش مو موقتی است. داروهایی مانند داروهای رقیق کننده خون، داروهای خوراکی ضد بارداری، داروهای ضدافسردگی و مواردی از این قبیل همگی باعث کچلی می شوند. علت مهم و شایع دیگر بیماری آلوپسی است. دو نوع آلوپسی وجود دارد: آلوپسی آره تا و آلوپسی آندروژنیک . در اثر آلوپسی، نازک شدن موها، از دست دادن تکه ای موها و یا کچلی کامل رخ می دهد که این علائم می تواند دائمی و یا موقتی باشد. داشتن استرس هم دلیل دیگر ریزش مو می تواند باشد. طلاق گرفتن ، ورشکستگی و مسائل و مشکلات مالی و غیره. بسیار زیاد شامپو زدن و یا خشک کردن موها با سشوار، کشیدن موها، دم اسبی کردن موها باعث از دست دادن موها می گردد.

در مردانی که ریزش موی شدید و یا نازک شدن یکباره موها را تجربه می کنند و علت ریزش مو آنها پیدا نشده ، به احتمال زیاد پای ژنتیک و وراثت در میان است. بیشتر ریزش موها در مردان وراثتی است. یک مرد می تواند این ژن را از پدر یا مادر خود و یا از هر دو به ارث ببرد و معمولا شروع این ریزش مو در آقایان دوران بلوغ است.

خلاصه
تاریخ نطر دهی
متن نظر
کمال تشکر از مقاله هاتون
امتیاز نظر دهی
51star1star1star1star1star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهار =